| Miruna11111 a întrebat:

Cât durează o criză de fiere? Cum pot trata oboseala ochilor cu remedii naturale? Ajutați-mă cu niste remedii naturale! Sunt asa de miercurea trecuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

O criza de fiere dureaza de la cateva ore la cateva zile. Iar oboseala ochilor poate ascunde probleme de vedere.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

De obicei durerea apare in zona ficatului de obicei noaptea, la cateva ore dupa consum de alimente ce stimuleaza excesiv contractia colecistului (maioneze, frisca, ciocolata, oua, vinete, grasimi animale, samantana, prajeli etc).

Durata durerii si celorlalte simptome este variabila, in functie de ce se intamapla cu calculul (daca blocheaza caile biliare, se elimina sau cade la loc in colecist); de obicie durerea este de minute (rar) sau ore, cu cresteri si scaderi in intenstitate.