| TrollingFace a întrebat:

Cat la % isi foloseste omu corpul?
De ex: La atletism alerg cat pot de tare maxim si cand ma incurajeaza lumea si prietena parca alerg dublu si eu dadeam ce puteam din mine cand alergam cat puteam dar cand auzeam strigatale parca eram si mai rapid.
Adica cat % alergarm eu atunci si cat la % alergam cand ma striga lumea?
Eu cred ca 80%+20%(in care m-a strigat lumea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mann02 a răspuns:

Am vazut undeva pe discovery un documentar despre lucrul asta, acolo un om amenintat de un pericol de moarte a fost capabil sa ridice un bolovan care avea dublul greutatii lui, si asta din pozitie orizontala, bolovanul era deasupra lui si l-a impins in prapastie peste capul lui.
Presupun ca in situatie de pericol sau nervi putem dezvolta chiar dublu insa cred ca asta ar avea repercursiuni daca am putea face asta tot timpul ( ma refer la faptul ca ne-am degrada mult mai rapid)
Raspunsul e bazat pe cunostintele mele si nu garantez ca este perfect corect, sper sa te ajute happy