| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Cât poți slăbi dacă nu mânânci timp de 2 zile? (mânânci puțin, doar mâncare de regim) fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Paaai, ca sa slabesti un kg trebuie sa arzi aproximativ 7000 calorii. Poti calcula cate calorii arde corpul tau pe zi si cate mananci. Scazi al doilea numar din primul si afli cate calorii ai consumat in ziua respectiva.
Oricum vei pune la loc totul dupa, daca te infometezi, daca nu chiar mai mult

| questsoul a răspuns:

Daca te infometezi slabesti doar din masa musculara, daca faci sport slabesti din grasime.

| Voidwithin a răspuns (pentru questsoul):

Cum slabesti din masa musculara, cand grasimea este stocata de organism exact pentru momente de acest fel?
Prima oara corpul arde grasimea.

Pentru cei ce cunoasteti engleza, un videoclip interesant:

https://www.youtube.com/watch?v=RehCW0KM8RM

| vasile888 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa nu maninci iti faci tie rau, maninca mai bine saluri si nu mult, o sa aiba mare efect, si sa stii ca limona slabeste mult, succes...