| Matzulica20 a întrebat:

Cat poti slabi in 2 luni? Am 1.65 m înălțime și 86 kg.

Cu o dieta bogata in proteine ​​si saraca in carbohidrati, grasimi si calorii. sport: de trei ore plimbare / alergare dimineața la 5 la 8, cardio în fiecare zi 3 ore la sala de sport, după-amiaza. cât de mult in greutate pot sa pierd în august și septembrie? vreau nr maxim de kg nu cat e sanatos pe saptamana. cat e posibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Depinde de rata ta metabolica. Cel mai bine ar fi sa mergi pe mana unui nutritionist, pentru ca vei invata si cum sa te mentii dupa ce vei slabi. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Dap, Dukan iarasi. Nu e prea placut, dar cu ajutorul ei poti slabi aproape 10kg pe luna! Daca stai 3 ore cum spui tu pe zi la sala, ar trebui sa te ajute cu 5kg. Alergarea.2-3kg...Daca ai face si un sport (baschet/inot) ai slabi si mai repede!
Deci..de acum pana la inceputul lui septembrie ai putea sa ajungi la 65kgwinking
Succes!

| SunGoesDown a răspuns:

Eu am slabit 7 kg in mai putin de 2 luni dar depinde de cat de grasa esti. eu aveam 62 de kg si am 1.68. acuma am 55 de kg. iti recomand dieta dukan (http://dietadukan.ro/) este foarte buna. la mine a functionat si nu e nevoie sa faci sport. trebuie doar sa te plimbi si sa bei multa apa pe langa regimul pe care ti-l impune dieta. Ce este cel mai bun la aceasta dieta este ca nu trebuie sa te infometezi. Am un coleg care are 90 de kg si a slabit mai mult de 10 kg in 2 luni. La persoanele mai grase aceasta dieta isi face efectul mai bine. Adica eu am slabit 7 kg in 2 luni, tu o sa slabesti peste 10. Citeste cu atentie dieta.