| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp va trebuie ca sa ajungeti la orgasm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am atras atentia nu o data, aici, (si nu doar aici!) ca "goana" dupa orgasm nu duce la nimic bun, decat in cazul unui cuplu care se cunoaste bine, si functioneaza ca atare!
Altfel, apare riscul sa nu ajunga decat el, ca e mai simplu!
Orgasmul - incercati sa intelegeti odata pentru totdeauna!, este o posibilitate, o sansa, sau un privilegiu! - nicidecum o obligatie! Cu cat te chinui sa il ajungi mai tare, cu atat el se poate indeparta, pentru ca nu te lasi in voia simturilor, relaxata, ci "stai la panda"!
Orice femeie trebuie sa inteleaga, dar mai ales sa aplice, ca actul sexual trebuie trait, in toata complexitatea, diversitatea si varietatea lui, ca atare! - si bucurat de toate atingerile, dezmierdarile, mangaierile, soaptele, miscarile, etc, etc.
Trebuie neaparat ca o femeie sa se raporteze la alta/ele?!
Este absurd! fiecare are in spate o anumita experienta generala, particulara - cu prezentul, si nu are sens sa faci o competitie din a ajunge la orgasm, comparandu-te cu altele!
Sunt implicate si multe variabile incontrolabile, care pot "scurtcircuita" faza!
La ce iti poate folosi sa stii ca am avut una care a ajuns in 3 minute, dar si alta, care a reusit doar in 15, sau alta in 20 de minute?!
Este mult mai important sa traiesti actul, intalnirea corpurilor, a personalitatilor in sine, si sa faci din asta o reala sarbatoare!
Success!

| AvalohAlyn a răspuns:

La orgasm culinar? Imediat cum vad ceva dulce pac pac pac gatabig grin

Shin
| Shin a răspuns:

Depinde cand ajunge ea. tongue
Oricum, am ras bine, sex de criza laughing
Numai bine, Shin winking

Shin
| Shin a răspuns:

Depinde cand ajunge ea. tongue
Oricum, am ras bine, sex de criza laughing
Numai bine, Shinwinking

| Munchkin a răspuns:

Drăguţă întrebare. laughing Păi... în jur de jumătate de oră laughing

| Slavic a răspuns:

Buna.

25 de minute iti ia

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ayrwen multumesc, apreciez, am un partener care spune ca sunt multe 30 de minute si vroiam sa stiu de la voi, diseara facem ore suplimentare, ii arat eu lui, si dupa lectie inca una de 3 ore, sa se invete minte sa ma invete el pe mine sex de crizalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@lora o asteptam si pe Ursulika

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kriss, multi.

| DTralala a răspuns:

Alllinna,hee hee ...cati ani ai?big grin

| diogene a răspuns:

Depinde de partener...Cu actualul daca iti trebuiesc 25 min., cu mine poate ti-ar trebui numai 15. Ce zici? Incercam?