| ecathvc356 a întrebat:

Cat trebuie sa tin tamaie la masea sa omoare nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deloc, nu este indicată.

| Simpatic a răspuns:

Hei amice acestea sunt chestii babesti! nu iti omoara nervul tamaia in adevaratul sens, ca daca ne-am trata cariile si problemele dentare cu tamaie ar disparea stomatologii!
tamaia de care spui poate ameliora problema ta, dar tot la stomatolog este indicat sa mergi!
eu unul nu sunt de acord cu astfel de practici din popor.
mai corect ar fi sa iei acum un nurofen, atinevralgic sau orice alt antiinflamator ai prin casa si maine sa mergi la dentist!
multa sanatate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la medic pana nu te trezesti cu o infectie de toata frumusetea.

| mihai69 a răspuns:

Peste 80 de ani.

| johnnny123 a răspuns:

De ce să ții tămâie la măsea? Crezi că s-a strecurat Necuratul în vreo carie?

Suntem în anul 2024. Mergi la un dentist dacă ai probleme cu dinții și lasă leacurile de secol XVII care fac mai mult rău decât bine.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e necesar un astfel de procedeu

| ioana748 a răspuns:

Am auzit de procedeul acesta la cineva in varsta si de la tara. Posibil ca in cateva luni sa se intample ceva. Dar cel mai bine mergi la dentist si rezolvi problema corect.

| Ka0ru a răspuns:

Ce să faci?!