| JstGeorge a întrebat:

Cate calorii are ciocolata? Alimentul cu cele mai multe calori pe care il cunosc este untul, cu 721 la 100 grame.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Http://www.beautycenter.ro/nutritie/tabel-calorii
Vei vedea ca uleiul are cele mai multe calorii.

| JstGeorge explică (pentru dannyel86):

Mersi. am crezut ca ciocolata are cele mai multe calorii

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Depinde de tipul de ciocolata si scrie pe ambalaj la tabelul cu valoarea nutritiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general vorbind cca 600/100 gr dar depinde acum de ingrediente

| Gabitzu246 a răspuns:

Uita-te pe folia ciocolatei, dar atata timp cat mai faci si tu un sport acolo stai linistita ca nu o sa te ingrasi de la o simpla ciocolata

| decesuntaici a răspuns:

Daca mi-ai explica ce sunt acesti "calori" despre care zici... daca ziceai "calorii" te puteam ajuta.

| andreipavelbartos a răspuns:

Scrie pe ambalaj, de obicei.

depinde si de compozitzie
Ti-am atasat un calculator caloric.
www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/calculator

Depinde de ciocolata.in general, foarte multe