| SmokeyEye a întrebat:

Cate calorii arzi pe ora daca depui munca intelectuala?(programare, sah, redactare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Nici una? thinking caloriile le arzi cand depui efort fizic, cand iti sunt slicitati muschii, corpul.Prin munca intelectuala, iti lucrezi mintea si atat big grin cred

| monstrulet a răspuns:

Mai bine intreaba: cati neuroni iti arzi cu programarea?

| SmokeyEye explică (pentru monstrulet):

Stiu ca iti da batai de cap, dar eu eram curioasa daca pierzi mai multe calorii stand jos si facand o munca simpla (operator pc -Office- de exemplu) sau stand tot la birou dar scriind un cod ca programator.- Daca activitatea neuronala e legata cumva de cea fizica.

| monstrulet a răspuns (pentru SmokeyEye):

Eu stiam ca pierzi mai multe calorii cand depui o activitate intelectuala intensa decat facand sport. Dar nu stiu cat de adevarat o fi.
Facand o munca simpla, nu cred ca pierzi prea multe. Cati burtosi care lucreaza la birou ai vazut? tongue

| SmokeyEye explică (pentru monstrulet):

Toti colegii mei programatori sunt slabi cu cearcane, uita sa mai doarma sau sa manance...

| monstrulet a răspuns (pentru SmokeyEye):

Deci in loc sa tii o cura de slabire, mai repede scrii un programel laughing

| SmokeyEye explică (pentru monstrulet):

Si trece vara...Si tu n-ai fost la strand, esti tot alb. Dependenta de pc te salveaza de insolatie, accidente de masina, si alte chestii care le poti pati afara.

| monstrulet a răspuns (pentru SmokeyEye):

Dar nu si de varice, atac de cord si slabirea vederii...

| SmokeyEye explică:

Arzi calorii si cand dormi, e imposibil sa fie 0, documenteaza-te.