| Elena1609 a întrebat:

Cate calorii iti trebuie pentru a slabi 1 kg pe saptamana? Nu mai putin de un kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Instaleaza-ti aplicatia Yazio sau Eat&Track din Google Play. Sunt gratuite amandoua, doar daca vei vrea sa platesti sa ai mai multe categorii deschise.
Un organism slabeste intre 0.300 gr -1kg/saptamana... totul depinde de multi factori.
Daca slabesti mai rapid, se aduna dublu.

| ioana748 a răspuns:

Ai nevoie de un deficit de 7000 de calorii, aproximativ, pentru a slabi un kilogram.