| MatzaNeagra a întrebat:

Cate kg trebuie sa am? Am 15 ani, 1, 62m. Puteti sa imi dati ceva sfaturi pentru un abdomen plat cu patratele? (usor vizibile) Nu mai vreau sa tin regim. Am tinut regimul Dukan si am facut gastrita sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mutantalex a răspuns:

Ai 15 ani, lasa regimul ca n-ai nevoie. Trebuie sa cresti si sa te dezvolti nu sa iti strici sanatatea. Sportul este cea mai buna metoda. Vrei patratele la abdomen? Nu exista regim alimentar care face asa ceva, exista doar sport. In mod normal se zice ca ar trebui sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea, adica la tine ar fi 52 de kg, oricum nu e valabila pentru ca oamenii nu au toti aceeasi constitutie fizica si metabolism. Ai grija de tine si nu te mai juca cu sanatatea ta.

| MatzaNeagra explică (pentru mutantalex):

Merci. Am si zis ca nu mai vreau sa recurg la regim.