| cristina_1795 a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa am la 10 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Serendipity17 a răspuns:

Calculeaza dupa formula:
logaritm natural din numarul de luni ale tale, ridicat la puterea 2, 5( daca esti baiat) si 1, 9(daca esti fata) - radical de ordin 3 din numarul de centimetrii, totul ridicat la puterea " e "

5 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Dai si tu search pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si inaltimea care o ai. Nu doar anii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de inaltime.

| LoveMe a răspuns:

Calculeaza

| alala_1605 a răspuns:

Intre 30-45 max 50 de kg. depinde si de inaltime