| RibbellaaInk a întrebat:

Am 14 ani.happy cate kilograme ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VanillaBloodWolf a răspuns:

Buna!
Intra pe site-ul asta http://calorii.slabute.ro/calculator-imc.html ca sa iti calculezi Indicele de Masa Corporal si sa afli ce greutate trebuie sa ai. In principiu este bine sa te incadrezi in intervalul 18, 5 - 24, 5.

Sa ai o zi buna!

11 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Depinde de inaltime. Dar oricum trebuie sa astepti sa treaca pubertatea, si apoi sa intervii asupra greutatii. La inaltime poti actiona facand sporturi care inalta -baschet, handbal sau inot.
La greutate mai asteapta putin sa treaca pubertatea happy

| positivity a răspuns:

Depinde și de înălțime!
De exemplu, dacă ai peste 1.60 m, ar trebui să ai cam peste 50 de kilograme.
De obicei, greutatea la fete se calculează astfel: înălțimea (doar ceea ce este după virgulă) - 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de inaltime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate iti indica cantarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără număr, fără număr.

| RibbellaaInk explică (pentru anonim_4396):

Ai ma.happy nu ma inebuni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RibbellaaInk):

Nu te înebunesc.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Depinde de inaltime. De obicei, trebuie sa ai cu 10kg mai putin decat inaltimea. Adica daca ai 1.70 e bine sa ai 60 de kg. Sper ca ai inteles. Bafta, te pup :* funda?

| Smillee a răspuns:

Buna eu am 14 ani si am 46 kg si inaltimea mea este 1.65... si apropo cred ca e normal multe fete vor si ele sa aiba asa greutatehappy

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Cred ca ar fi potrivit sa ai 1, 60 si 58-59 de Kilograme :*
Funda?

| crazy125 a răspuns:

Nu conteaza varsta asa tare, conteaza inaltimeahappy