| Loredana01 a întrebat:

Cate nuci „intra" in 100g?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprximati 4-5 kg intregi, cu coaja

| hummmer a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai citit întrebarea?
Cam 10 nuci.

| RazyCrazy a răspuns:

Nuci cam 8-10; miez de nuca de la 15-25 de nuci, depinde cat de mari sunt si daca sunt uscate tare sau nu.