| ÐÄĎĄ a întrebat:

Cateodata cand is singura in casa mi se pare ca ma e cineva cu mine imi e foarte frica si atunci inchid usa si geamurile de la camera in care stau eu si tot timpul ma culc cu televizorul deschis, stiti cumva ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Letmehelpyou a răspuns:

Esti superstitioasa atat tot. Probabil ca te lasi influentata usor. Nu e nimeni cu tine in camera, temerile astea ale tale vor trece cu timpul. Incearca sa gasesti o explicatie logica pentru tot ce se intampla. De exemplu daca se tranteste usa, inseamna ca e curent happy nicio fantoma/spirite sau mai stiu eu ce.
Cu timpul o sa te convingi ca nu mai e nimeni cu tine in camera ci decat tu si cu tine.

3 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Un utilizator de pe TPU a mai postat o asemenea intrebare si iti raspund si tie cu ce i-am raspuns si acelui utilizator.

Aceasta stare apare daca esti singura, daca nu socializezi, ai grija sa nu se agraveze situatia. Cum sa ai grija? Simplu!

Socialiezeaza mai mult, nu te retrage in camera ta toata ziua.

Nu te uita la filme cu fantome, cu crime, gen horror, groaza, etc.

Intr-adevar nu exista fantome, si daca ar exista nu trebuie sa te sperii din orice, nu vin fantomele exact la tine.

Si o da, sa nu cumva sa consumi plante etnobotanice pentru ca atunci chiar vei vedea mai mult decat fantome.

Daca ai temeri incearca sa invingi aceste temeri.

| ÐÄĎĄ explică:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.ai un inger pazitor, care te pazeste de tot ce e rau.cand ti se intampla ceva rau inseamna ca ai facut ceva rau si ingerul nu mai e acolo. e suparat.de regula revine, fiindca este ingerul tau pana la moarte, si dupa.pana la judecata.