| RobertG101 a întrebat:

Ce alte metode bune de slabit mai stiti? Eu deja mananc mai putin decat imi trebuie zilnic, in loc de suc imi fac o limonada, la micul dejun mananc un fruct si niste biscuiti din cereale, pranzul e masa principala la care mananc la restaurant (nu-mi place sa gatesc), iar la "cina" mananc legume si daca mai e cazul mananc biscuiti. Nu sunt o persoana foarte activa (dar ma plimb cel putin o ora pe zi). Ma gandesc ca de maine sa incep sa merg la inot (inotul si mersul pe bicicleta ma pasioneaza de mic). Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Inotul te va ajuta foarte mult.

| RAY a răspuns:

1 infometarea slabeste pe moment apoi pui dublu
2 sportul nu slabeste daca nu mananci mai putin
3 adevarul e ca trebuie sa reduci caloriile atat, asta au descoperit oamenii de stiinta ca toate dietele au scaderea caloriilor si cei care au mancat mai multe carne au slabit. carnea tine mai mult de foame, sportul e sanatos dar nu slabesti atat de mult

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce cred oamenii ca murind de foame slabesc ma depaseste. poti manca si de 5 ori pe zi, daca faci destul sport incat sa arzii toate acele calorii tot ai sa slabesti

| c0ntsimplu a răspuns:

Alearga in fiecare zi, dar in fiecare zi incepand de maine cate 1 ora seara. V-a fii greu, dar daca vrei sa slabesti cu adevarat tinete de alergat si stai departe de dulciuri ( absolut deloc ), fructele sunt baza daca chiar iti place dulcelewinking.
Deci alearga, alearga si iar alearga!
Daca sari peste o zi degeaba te-ai chinuit celelalte 6 din saptamana happy
Bafta la slabit big grin

| Karla28 a răspuns:

Eu te-asi sfatui sa mananci des si putin! Este o metoda buna. Trebuie sa mananci foarte sanatos, macar cat poti! Sa bei multa apa, asta e cel mai important! Si trebuie sa nu te infometezi! Si nu in ultimul rand trebuie sa faci sport! Ideile tale sunt bune, in ceea ce priveste sportul! Dar trebuie sa te tii de el! SPER CA TE-AM AJUTAT!