| anonim_4396 a întrebat:

Ce anticonceptionale am voie sa iau daca sunt diabetica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Trebuie sa mergi la un planing familial si sa-ti faca analize sa vada ce ti se potriveste si ce poti lua in cazul tau, mai ales daca ai si tratament pentru diabet.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa discuti cu un ginecolog si cu medicul diabetolog care te trateaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună și la mulți ani, floare a primăverii.
Pentru a lua anticoncepționale sau pentru a folosi metode contraceptive, mergi la un centru de planificare familială. După o serie de analize, se va lua o metodă contraceptivă bună pentru tine fără să-ți aducă probleme diabetului.
Mergi împreună cu partenerul tău.
Sănătate și iubire fără probleme.
Pa, pa.