| Nevroza a întrebat:

Ce antidepresive fara reteta imi recomandati? La un buget acceptabil, desigur. Tinctura de valeriana ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe mine m-a ajutat sa dorm.
De asemenea mi-au fost utile suplimentele de vitamina D (Detrical) si ceaiul de sunatoare

| AvalohAlyn a răspuns:

5HTP,Rhodiolin,Neuro Optimizer, Alive!
Sunt cam astea scumpe dar sunt foarte bune.
Ceva ieftin:ulei de levantica
Mai e StresClin si StresClin Lactium iar foarte bune
Si Stress Manager precum si Stress Management B Complex (Calivita acesta din urma)

Sanatate!

| RAY a răspuns:

Nu lua pastile si du-te la doctor

| Nevroza explică (pentru RAY):

Si ce sa imi zica doctorul. ca el nu poate sa faca nimic daca nu ma ajut?

| RAY a răspuns (pentru Nevroza):

Te trimite la un psiholog iar ala nu isi va spune asta

| Nevroza explică (pentru RAY):

Cine mai are nevoie de psiholog cand exista lama...

| RAY a răspuns (pentru Nevroza):

Sper ca glumesti

| Nevroza explică (pentru Nevroza):

Si in gluma se poate zice adevarul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de sunatoare, levantica, menta, rointa (sunt pungi cu amestecuri la plafar, cred ca ii spune ceai sedativ). Pe mine nu m-a ajutat tinctura de valeriana, nici emocalm/sedatif pc, dar poti sa incerci, emocalm era 20 de lei sau ceva de genu.
Sportul este antidepresiv, statul la soare, plimbatul, cele mai ieftine antidepresive. Iti recomand, de asemenea sa incerci sa tii un jurnal, pe mine m-a ajutat sa-mi pun ordine in ganduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un psiholog bun și să faci multe ore de psihoterapie mai mult ajut orele acelea decât pastilele.și prietenii sunt o alternativa contează mult să îți fie alături și familia și să fi înțeles nu judecat.