| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac casa scap de rahitism il am in zona plamanilor la coaste una emai mare in fata alta mai in spate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Sincer iti spun: vorbeste cu medicul! Multi factori pot cauza - spre exemplu, si daca nu se respecta, si nu se ia un tratament adecvat- in seama, adica oferit special de-un medic specialist, poti ramane nevindecat.
Mare grija si multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum a zis şi Jessyka, dar o să-ţi dau o veche reţetă naturistă care a făcut adevărate minuni în această boală şi dacă nu va face minuni, rău sigur nu-ţi va face.
http://www.ecomagazin.ro/coaja-de-ou-calciu-natural/

| Kazimir a răspuns:

Incearca la un medic specializat in endocrinolgie. S-ar putea sa ai vreo problema la glanda...

| KodrutZ a răspuns:

In principiu, cam nimic, insa poti incerca sa faci sport si sa bagi vitamina D.