| giulia283 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc la micul dejun la pranz si cina ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Mai bine mananci putin si des, pe nesaturate si pe cat se poate fara paine. Fructe, verdeturi, carne de curcan, gaina.

Sportul conteaza mult si cel mai bine ai merge la un nutritionist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mănânci și acum, dar elimină cina (eventual un fruct) + voință!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai mare prostie aia cu cina. Ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare

Răspuns utilizator avertizat
| DOOOPX a răspuns:

Când mănânci și simți că nu te-ai saturat, oprește-te organismul îți va da de știre mai incolo că e satul. Un lucru important nu manca după ora 6:00 și încearcă să reduci cantitatea de mâncare. Și cel mai important lucru fa sport poți alerga în fiecare dimineață 30 de min, poți să te duci la sala, sau chiar sa practici exerciții fizice acasă.
Succes!

| Adry05 a răspuns (pentru DOOOPX):

E o prostie si un mit aia cu ora 6. Ideea e ca ultima masa din zi sa fie cu minim 3 ore inainte de culcare, nu exista ora impusa.

| DannyQ a răspuns:

Nu contează la ce oră mănânci, contează ce mănânci! Eu zic că te gândești la prea multe deodată și vrei sa faci totul într-un timp prea scurt. Ia-o ușor și învață și după pune în aplicare ce ai învățat.