| Robert160 a întrebat:

Ce ar trebui să mănânc sau să evit pentru a avea glicemia buna, să scadă, să nu crească?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa elimini din alimentatie: painea, pizza, pastele, fainoasele, dulciurile, gemurile, ciocolata si sucurile.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Zahar, dulciuri, miere...

| anamariarot a răspuns:

Vezi că dacă-ți iei glicemia după masă, indiferent de ce ai mânca, valorile sunt crescute. Să nu-ți faci griji, că e ceva normal.