| d3utzsa a întrebat:

Ce as putea sa fac ca sa scap de matreata? nu o mai suport cand dau cu mana prin par imi cade de zici ca am paduchilaughing stie cineva ceva naturist care se gaseste prin casa k de ex otetul sau orice altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Heylove struck Si eu am avut aceeasi problema. am inceput sa am matreata si mi se ingrasa parul foarte repede, pana cand am fost intr'o zi la cumparaturi si mi-am luat samponul Garnier ANTI-matreata. Am zis sa incerc si chiar a functionat. Parul meu era foarte matasos si nu mai am parul gras si matreata a disparut de la prima spalare happy Iti recomand happy chiar daca nu e facut in casa, e fff bun... are ambalajul albastru, e cu menta si scrie pe el anti-matreatahappy

Sper ca te'am ajutat kiss Fundita?batting eyelashesbatting eyelashes PS: Pt. a nu mai avea matreata trebuie sa speli ff bine pielea capului si sa te clatesti fff bine pe capwinking O sa functionezewinking crede'ma kiss happy

8 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Am mai raspuns azi unei fete, care avea aceeasio problema si i am recomandat cu incredere cel mai bun sampon anti matreata.
Se numeste Nizoral Sampon si l gasesti in toate farmaciile.
Intr adevar costa in jur de 50 de lei,adica eu ultima data cu atat l am cumparat,dar ai rezultate excelente,te asigur!
L a mine nu a fost cazul sa l folosesc pentru mult timp,dar acum ma declar invingatoare, am scapat de matreata si in viata de zi cu zi, samponul nr 1 pentru mine este, Nivea Diamond Gloss.
Pe acesta il folosesc dupa ce am terminat tratamentul cu Nizoral Sampon.
Succes pe mai departe!

| yvren a răspuns:

Naturist nu stiu.dar sunt la farmacie masti de par speciale pentru metreata.la mine a functionat.nu mai am matreata deloc

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Buna! Ai putea sa incerci samponul Nizoral. Este putin mai scump si sticluta este mica, insa se gaseste in fiecare farmacie si este foarte foarte bun.

| danina a răspuns:

Matreata e de fapt o ciuperca... definitiv nu stiu cum poti scapa, dar poti folosi sampoane anti-matreata ( dar trebuie sa le folosesti mereu ca ele nu omoara ciuperca doar nu o mai lasa sa actioneze ) am auzit ca e bun samponul syoss antimatreata. sper ca te-am ajutat big grin

| AlinaMaricescu a răspuns:

Am avut si eu matreata, foarte multa si am reusit sa scap.

Eu am mers la doctor si mi-a dat un sampon cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
La mine efectele samponului s-au vazut foarte repede.
Am scapat complet de matreata si m-am indragostit de mirosul lui natural.

| OanaMariaLorena a răspuns:

Pai uite poti sa iei sampon Clear.Cu saponul ala scapi de mateata.Sau poti sa te faci cu otel pe cap sau cu petro ori este un fel de mediacament (sampon)la famacie si il cumperi si te dai cu el pe cap. Sper ca ti-am fost de folos :*! O zii buna big hug

| andra100 a răspuns:

Sfatul meu e sa te clatesti pe cap cu otet sau cu ceai de urzica va functiona

| mindfuckmaster a răspuns:

namol. la fel ca fondul de ten, numai ca mascheaza orice problema. poate avea unori o nuanta mai inchisa.nu te speria, se dilueaza cu uree.