| d3utzsa a întrebat:

Cum as putea sa scap de matreata?

pentru ca nu o mai suportlaughing

x(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Otet. Cum? Foarte simplu smug. Dupa ce it faci baie cu sampon, pune intr-un lichian niste apa cu putin otet. N fmult ca apoi miroase. Si apoi clateste-te cu el. Repeta chestia asta timp mai indelungat big grin

| mrnmarius a răspuns:

Incearca un shampon cu aloe vera, eu asa am scapat de matreata cu el si-o nu e scump vre 30 de ron: uite linkul aici: http://www.suplimente-naturiste.com/......arine.html

Răspuns utilizator avertizat
| chemicalX a răspuns:

Mai intai te speli cu apa cat de calda poti, apoi te speli cu samponul /Gerocosen/ Gerovital/ Clear antimatreata pentru scalp dupa ce te speli, clatesti cu apa putin rece(improaspateaza scalpul), masezi capul si apoi dai cu apa mai putin calduta.
functioneaza, eu asa am procedat si am scapat de matreata cu ajutorul sampoanelor mentionate (unul dintre ei)
funda?

| Blazer a răspuns:

Head & Shoulders si te speli mai des, gen 1 data la 2 zile

| Mary_3424 a răspuns:

Ei bine si eu am avut matreata insa fate cu un pic de otet intr-o sticla si cu apa si vezi ce bine o sa iti revii crede-ma cu otet de mere happy

| Marian_6643 a răspuns:

Simplu. Eu am scapat usor, bine sunt baiat si am parul mic. Nu am sampon special Anti-matreata am Syoss pentru volum, bun te speli de vreo 2 ori pe cap cu sampon dar te freci foarte bine si mai mult timp si apoi te clatesti vreo 10 minute tot asa bine de tot.

| Mem0ries_5576 a răspuns:

Sa sti este foarte bun Clear cu menta.
Il aplici la radacinile firelor de par si freci. O sa simti o placuta senzatie de racoare. Ciao!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date cu un singur sampon(de preferabil anti matreata) si nu il schimba tot timpul si spalate cat mai des pe capwinking

| danutzZa_8776 a răspuns:

Ai schimbat samponul? Am auzit ca e bun sapunul de casa.