| r4uL a întrebat:

Ce asi putea face pentru a scapa de raceala si pentru a ma proteja de raceala. Spuneti orice. Dau FUNDOI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sa bei ceaiuri fierbinti cu miere, sa mananci mai multe fructe, sa stai intr-un mediu cald, sa iei niste vitamine si medicamente, preferabil prescrise de un medic. Succes!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@r4ul, n-ai pentru ce! big grin Ma bucur, ca te-am putut ajuta cu un sfat, si ca l-ai apreciat. O seara placuta, si sa scapi cat mai repede de raceala! Pa.winking

mira
| mira a răspuns:

Un tratament preventiv cu Echinaceea-capsule.

| mgtow a răspuns:

Sa te imbraci gros si sa nu te dezbraci cand transpiri ziua

| r4uL explică:

Mai NOname big grin astazi ai capatat 2 funde de la mine. multumesc pentru rapsuns >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa bei fervex si sa stai in pat invelit pana la gat ca sa transpiri si sa scoti raceala din tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbraca-te bine, ai grija sa fie cald in camera ta, nu sta in curent, nu respira pe gura, bea ceai fierbinte de menta sau de musetel cu lamaie si evita pe cat posibil contactul cu persoanele bolnave.In aceasta perioada opteaza pentru bai calde, nu pentru dusuri si usuca-te cat mai repede cu putinta cand iesi din cada(iti poti usca parul cu uscatorul daca e nevoie).