| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte m-ar putea informa, motiva si ajuta sa îmi schimb stilul de viata alimentar si sa fiu mai activ si sanatos? Eu mi-as dori dar imi trebuie un plus de motivație, curaj și mai ales îndrumare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În prima faza, mergi la sala și pune puțin de mușchi! Ia-ti eventual un antrenor, ieși cu prietenii la activități sportive sau la sala orice! Nu cred ca te-ar ajuta o carte acum depinde și ce dorești sa faci. Numai Bine!

| Continchiscontsters a răspuns:

Orice drum dacă vrei sa apuci în viața asta data de el nu-i începe fără el și fără voia lui el cu el în inima începe orice drum în viață și ori câți de mulți oamenii cu răutate în ei cu invidie în ei cu lăcomie în ei cu ură în ei țiar ieși în față sate opresc sate întoarcă în portiva lui Dumnezeu săi lași pe absolut toți pe mâna lui el știe cum săi așeze pe toți după faptele fiecăruia dintre noi pe lumea asta. Cu el începe orice drum.

| T3PdAe a răspuns:

Sunt destui oameni care fac sala de ani de zile si au si participat la concursuri pe Youtube in care te ajuta in tot ce inseamna sala/mancat sanatos.