| Parisblue a întrebat:

Ce ceaiuri sa iau sau ce pastile pentru raguseala si tuse? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Vitamina C cu propolis, ceai de tei si catina indulcite cu miere!

| gHelena a răspuns:

Bea ceai cald cu multa lamaie si o lingurita de miere. In doua-trei zile o sa ai din nou o voce curata. In privinta tusei, mergi la medicul de familie, pentru ca el va sti cel mai bine ce sa iti recomande. Ai grija de tine.

| Abcfunny a răspuns:

Mai bine du-te la doctor ...noi nu stim cum e tusea expectoranta sau nu, daca ai in gat puroi sau e doar rosustraight face

| Christa a răspuns:

Ceai de soc/tei cu lamaie si miere happy. ( caldut )

| Angelic13 a răspuns:

Pai Humex e foarte bun pentru raceala, si bea mult ceai de musetel cu miere. Si poti sa iti faci mai mult ceai de musetel, iti pui un prosop deasupra capului si inspiri pe gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul de ceapa... e cel mai bun!