| Madayna a întrebat:

Ce ceaiuri sunt recomandate pentru eliminarea nisipului de la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| baba a răspuns:

Buna happy Am avut o piatra mica la nirichi si am scapat de ea fara medicamente, ci doar respectand anumite indicatii de alimentatie. Nu prea conteaza de care ceai bei, poate sa fie si apa, important e sa consumi constant multe lichide si sa eviti chestiile acidulate. happy

| SKillerQSama a răspuns:

Ceaiul din coada soricelului nu ala din magazie laughing. dar acest ceai este bun si recomandat.plz funda

| Andreea6w4 a răspuns:

Ceai de coada calului, de frunze de mesteacan, coada soricelului,