| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti... daca incep sa ma dau cu zineryt saptamana asta imi trec cosurile pana incep scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu cred... daca ai tenul gras sau medu sa nu-ti dai cu zinerith mai bine timp de2 saptamani fa baie de aburi pentru fata cu musetel si in 2 saptsamani iti trec si nu mai apar althele... Fa odata la 2 zile uite aii ce trebuie sa faci
O oala

O lingura cu flori uscate de musetel, galbenele sau ceai verde

Un prosop

O picatura de ulei esential de eucalipt (optional).

Ce trebuie sa faci:

Pune pe foc doi litri de apa, iar cand aceasta da in foc, adauga florile uscate preferate si opreste focul. Adauga uleiul esential, prinde-ti parul intr-o coada (eventual pune si o bentita), apleaca-te deasupra bolului cu apa aburind (la o distanta de cel putin 30 cm) si acopera-ti capul cu un prosop si incearca sa rezisti macar 3 – 5 minute. Poti face pauze, la fiecare doua minute, in cazul in care nu rezisti.

Imediat dupa tratament, umezeste o discheta demachianta cu putina apa calda si toarna peste ea doua picaturi de ulei de masline. Curata-ti tenul cu discheta demachianta pentru a indeparta ultimele impuritati, dar si pentru a hidrata tenul in profunzime.

Daca ai plasturi pentru indepartarea punctelor negre, este momentul cel mai potrivit pentru a-i utiliza. Porii sunt deschisi, iar extractia este facila.

La final, clateste pielea cu apa rece pentru a inchide porii.

Este recomandat ca acest tratament sa fie facut seara, inainte de culcare, pentru a evita machiajul, praful, transpiratia si pentru ca tenul sa se bucure mai multe ore de prospetime, curatenie si hidratare.

Bonus: uleiul esential de eucalipt te va ajuta sa respiri mai bine si sa scapi de durerea de cap sau raceala (daca este cazul).

Sa ai un ten frumos si curat:*

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal da. Asta in functie de cat de grava e acnea ta, cat de bine te tii de tratament, cum te alimentezi, cat de bine cureti tenul dimineata si seara. Dar in mod normal cam intr-o luna vei avea o fata curata. Succes!winking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E posibil, în funcţie de câte ai acum, depinde. Baftă!

| 009 a răspuns:

Depinde cate ai... daca ai unu ici unu colo da iti trec da daca ai toata fata nu prea cred(zinerytu le usuca nu le elimina definitiv, am folosit si eu si mia priit vreo cateva luni dupa era ca si cum nu ma dadeam chiar mai rau)acum folosesc akneil
http://www.naturaplant.ro/produse/867/Akneil_capsule
pastile si ma dau de 2 ori pe zi cu crema
http://www.naturaplant.ro/produse/554/Akneil_crema

il folosesc cam de o luna si am ramas numai cu semnele si cu punctele negre

| ducu1991 a răspuns:

Mult succes

| alexa_4370 a răspuns:

Noormal

| BubbleA a răspuns:

Daaaa.Eu ma dau cam de o luna si mi-au trecut aproape toate.Insa doar cu recomandare de la medicul dermatolog fiindca fiecare ten e diferit si ar putea sa ti se roseasca sau sa ti se agraveze cosurile.

| movu a răspuns:

Nu pot sa-ti garantez ca iti vor trce in totalitate dar o ameliorare a lor sigur va fi vizibila, eu am folosit zineryt foarte mult timp, la inceput este eficient dar apoi nu mai este la fel, te-as sfatui sa consulti un medic dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te ti de tratament s, aplici solutia de doua ori pe zi si iti menti curat tenul, sigur.Acum depinde...

| Anonim2938 a răspuns:

Isi pierde din eficacitate, deci te cam dai degeaba dupa cele 5 saptamani. Am incercat si eu Zineryt si in primele 4-5 saptamani mi a facut bine, dar dupa aceste saptamani s a obisnuit fata cu el si nu mai avea nici un efect straight face trebuie sa faci o pauza cam de o luna dupa ce te dai cu el. in aceasta luna trebuie sa folosesti altceva. iar apoi din nou zineryt si poate nici asa nu si va mai face efectul