| LighteD a întrebat:

Ce cura interna pentru a scapa de cosuri stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Dieta nu rezolva in totalitate problema, doar o amelioreaza. Incearca sa eviti pe cat de mult condimentele, grasimile si zaharul. Prin zahar, se intelege si fructoza din fructe. Tot ce fermenteaa usor contribuie la formarea cosurilor.

4 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Stiu ca e bine sa mananci multe gructe si legume, si apa in general vegetalele sunt bune pentru problema astawinking

| SimonneBX a răspuns:

Buna, am inceput si eu sa am cosuri, dar mama aplica o metoda speciala laughing. Imi spune mereu sa-mi curat fata, are grija sa ma stearga cu alcool. Pentru zonele grase foloseste un sapun special pentru ten gras, iar pentru restul fetei protex; anti bacterian. Eu mananc si condimentat si dulciuri si nu am observat ca ar avea vreun efect negativ dar am grija sa nu-mi pun mana des pe fata sau in par; si chiar are efect happy fetele din clasa ma invidiaza big grin

| Kido0 a răspuns:

Pentru cosuri fructe, legume, apa.dar stiu ceva care te scapa de cosuri.si e mai bun.deci intr-o cana pui zeama de lamaie si drojdie.pe urma amesteki si iei un pansament si inmoi acolo si iti dai pe fata. funda?

| ALXXXXXXXXXXX a răspuns:

Sapunul de Sulf e foarte bun + ca nu costa mai mult de 6 lei si se gaseste in orice Farmacie. Funditzzza plss!