| Gina2 a întrebat:

Stiti cumva o metoda "naturala" pentru a scapa de cosuri?
Multumesc mult!kiss

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

1. Masca faciala antiacneica cu dovlecel

Dovleacul este excelent pentru fata ta, pentru că este bogat in vitamina C şi E. De asemenea, este bogat in mineral de zinc care combate acneea. Atunci când este utilizat în măşti faciale, dovleacul va ajuta la tonusul şi hidratatea pielii.

Se piseaza miezul de dovleac si se aplica pe fata curatata in prealabil timp de 15 minute.

2. Masca impotriva cosurilor cu praf de copt

Praful de copt este unul dintre ingredientele cele mai populare, si il veţi găsi în orice casa. Este într-adevăr ca tratează acneea pentru că vă ajută scapa de excesul de grasime şi previne cosurile. De asemenea, funcţionează ca un exfoliant natural.

Se amesteca un plic de praf de copt cu putina apa si se aplica pe fata timp de 10 minute.

3. Masti cu citrice

Fructele citrice, cum ar fi grapefruitul, portocalele, lămâile pot face minuni pentru pielea ta. Ele au proprietăţi antiseptice naturale, astfel încât acestea te ajuta să scapi de germeni, care este un motiv pentru care nu puteţi scăpa de acnee şi ajuta, de asemenea, la reducerea secretiei de sebum.

Citricea aleasă de dvs. se amestecă cu făină de grâu, pana se obtine o pasta. Lasă-o pe fata ta timp de douăzeci de minute, apoi se clăteşte bine.

4. Masca cu aspirina antiacneica

Se obtine din 5-6 aspirine fără strat de protecţie, suc de lămâie, 1 picătură de miere si 1 lingura de iaurt. Aceasta masca se aplica o jumatate de ora pe fata si este mult mai eficienta ca orice produs impotriva cosurilor din magazine.

| Alesssya a răspuns:

Poti incerca cu malai si cu miere! :*