| BuGaTy a întrebat:

Ce dauneaza mai tare tigarile sau energizantele de ce?,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Tigarile. N-am auzit de cancer din cauza energizantelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc din experienta.
A fost o perioada cand la 9 dimineata aveam la bord 2 cafele strong, un Red Bull si 7 tigari.
Am renuntat la energizant in prima faza deoarece ma agita inutil apoi la tigari.
La tigari am renuntat din cauza dependentei, nu ca mi-ar fi cauzat ceva.
Bunicul a murit la 93 de ani cu doua pachete pe zi fara filtru de la 14 ani.
Pe vremea lui nu se stia ca tigarile pot provoca boli.
Ai prins ideea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

amandoua sunt pacat, si amandoua dauneaza sanatatii.

O zi buna.

| gotham23 a răspuns:

Amandoua dauneaza la fel de mult, energizantul fiindca contine cofeina si taurina care iti afecteaza sistemul nervos, iar tigarile... ce sa mai zici contin 4.000 de chimicale gen amoniac, hexamina, cadmiul(care este folosit pentru producerea bateriilor si da chiar daca pare prostesc poti sa te documentezi si aflii si singur). Deci in concluzie faci cancer la plamani, foarte simplu de zis.
Am uitat sa precizez, mai nou s-a dovedit ca sucurile contin aspartan care este FOARTE daunator organisumului.Sa cresti mare si o zi cat se poate de buna!

| Gen_Ana_1998 a răspuns:

Dupa parerea mea tigarile deoarece ele ne imbolnavesc plamani ...si daca bem doar o doza de energizant pe zi nu ni se intampla nimic :* deci tu decizi :*

| BuGaTy explică (pentru Gen_Ana_1998):

Are ceva daca beau cate 3 hell-uri pe zi happy? mi se poate intampla ceva? si as vrea sa ma apuc si de fumat si na