| anonim_4396 a întrebat:

Ce dieta imi recomandati sa slabesc 10-12 kg intr. o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns:

Deci tu ai o problema! clar. mergi si fa un control la capusor... ca o bila nu cred ca mai este perfect sferica.

NU AI CUM SA SLABESTI ATAT INTR-O LUNA

| Irina0027 a răspuns:

Parerea mea este ca pentru a slabi 10-12 kg. necesita mai mult de o luna. Acum depinde de tine si de ambitia ta big grin. Iti recomand o Sfaturi esentiale in cura pentru slabire eficienta.
Uite cateva sfaturi :
- Alimentele minune care te scapa de kilogramele in plus sunt de fapt cele care iti ofera o senzatie de satietate mai mare decat altele pentru ca acestea te pot impiedica sa mananci mult.
- Cel mai important este sa alegi alimentele bogate in fibre, grasimi bune, proteine si cu un continut ridicat de apa deoarece sunt mai satioase si in acest mod iti vei crea propria reteta de slabire rapida si eficienta.
- Spre exemplu, un mar pe zi va tine kilogramele departe de tine pentru ca are un continut mare de apa, precum si fibre solubile si insolubile. Nutritionistii spun ca un mar mediu are aproximativ 85% apa si cinci grame de fibre solubile. Deci, o dieta din mere va fi una cu siguranta eficienta.
- Cand iti faci o salata, nu uita de frunzele de spanac si arugula, dar nici de iaurtul degresat. Consumat de trei ori pe zi, iaurtul te va ajuta sa slabesti de doua ori mai multe kilograme decat celelalte persoane care nu consuma produse lactate. Care este secretul? Calciul combinat cu celelalte componente bioactive care se gasesc in produsele lactate incetineste procesul de depozitare a grasimilor si intensifica arderea lor, in special in jurul taliei.
Stiai ca si supa de pui te poate ajuta sa slabesti? Studiile arata ca 300 ml de supa de pui cu legume te ajuta sa slabesti de doua ori mai mult datorita senzatiei de satietate, fara extra-calorii, la fel ca ouale.

Oricum iti urez Succes si nu uita sa adaugi si sportul pe langa toate cele mai de sus. Baftaa! :*

| DannyXDanny a răspuns:

Sa te duci la sala mult, sa mananci fructe si legume, sa renunti la prajituri si la dulciuri. FUnda?