| username010000000 a întrebat:

Ce dieta mă poate ajuta sa slăbesc mai repede? Dieta militara sau low-cab?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Nu te infometa! Slabesti pe moment apoi te ingrasi la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sari peste doua mese in fiecare zi si o sa slabesti.

| username010000000 explică (pentru anonim_4396):

Am o problema aici, eu am probleme cu somnul si ajung sa adorm la 10 dimineata si sa ma trezesc la 3 dupa masa. Nu prea stiu cum sunt incadrate mesele mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru username010000000):

De ce ai somnul asa, lucrezi noaptea? Sau doar pe timpul verii ai somnul dereglat?

| Assassina a răspuns:

Ok,deci,dimineata mananca numai fructe si legume (sau iaurt ).La pranz, ai putea evita carnea grasa(porc, vita etc) sau daca reusesti sa mananci doar carne de peste si eventual de pui, ar fi minunat.Cel mai important e sa nu mananci dupa 7.Nu mai bagi in gura nimic.La pranz ai putea sa mananci totceva cu legume(de exemplu, ciorba de zarzavat) dar daca tot esti in perioada de crestere(adica sa spunem ca esti minora) poate ar trebuisa mananci si niste carne.Si daca nu vrei peste, si carnea de pasare e buna pentru aceasta dieta, serios.Sanatate multa si sper cate-am ajutat!
PS:Daca va faceti timp, v-as recomanda sa va uitati la asta:http://youtu.be/uy1__XsvvXE.

| Assassina a răspuns (pentru Assassina):

Nu stiu daca merge, il mai pun odata:https://www.youtube.com/watch?v=uy1__XsvvXE a si asta:http://www.sanatatesiviata.ro/......ute.Filmul se numeste GRAS, BOLNA SI APROAPE MORT.

| subzero1010 a răspuns:

Dieta pe baza de visine...

| username010000000 explică (pentru subzero1010):

Ce pareare ai de ce pe baza de apa?