| hellokitty95 a întrebat:

Ce e mai bun aerobic sau fitness?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RappaDanny a răspuns:

Nu stiu ce sa spun amdandoua le poti numi sport, nu pot spune prea multe despre aerobic pentru ca nu sunt multe de spus, e doar un sport in care fetele/femeile vor sa slabeasca doar prin miscare respectiv transpiratie, asta e conceptia aerobicului; ca prin transpiratie elimini caloriile. nu neaparat si adv in totalitate
Fitnessul e mai complex un pic, si mai greu de inteles si practicat.
Nu e doar efortul pe care trebuie sa il depui la sala, pentru ca aici nu trebuie sa depui foarte mare efort, foaci doar exercitii usoare si cu greutati cat mai mici, si mai multe repetari. Ceea ce conteaza aici depinde foarte mult de alimentatie, degebea ai facut acele exercitii la sala daca apoi te duci si mananci shaorma, dau un exemplu doar. In acest sport alimentatia cat si efortul au mare legatura, nu pot una fara alta, de aceea in acest sport te-as sfatuii sa ai grija ce mananci, sa iti faci un program, acum nu iti spune nimeni sa nu mananci ce mananci de obicei, un hamburgher, shaorma sau mai stiu eu ce, dar nu in exces, 1 pe saptamana n-are nimic
dar nu in fiecare zi. Redu grasimile. Eu sportul asta ti las recomanda. Daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa ma contactezi.

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Amandoualaughing.dar cred ca aerobicu' e mai usor de facut decat fitness

| Roxxette a răspuns:

Ambele.

| gheorgheasdasa a răspuns:

Sau
Jogginghee hee

| iepurash_9610 a răspuns:

Dupa parerea mea, aerobic happy

| Frantz a răspuns:

Mai bine nu mai mananci atata big grin Funda