| anonim_4396 a întrebat:

Ce efect are ceaiul alb pentru arderea grasimilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nana_3274 a răspuns:

Ceaiul alb stimuleayă mecanismele celulare, activând arderea celulelor de grăsime, iar într-o fayă secundară, împiedică reapariţia depunerilor de grăsime, orientând utiliyarea energiei din depozite. Per ansamblu, efectul este unul de remodelare şi de subţiere. Celulele adipoase sunt arse, iar pielea îşi recapătă forma suplă şi elasticitatea.

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ceaiurile in general ajuta la hidratare si detoxifiere. Ceaiul alb nu e "ceai de slabit" in mod special. Si cel verde e la fel de bun din acest punct de vedere. Poti sa bei linistita si daca tii dieta si daca nu.

| vasile911 a răspuns:

Pentru arderea grasimilor eu folosesc un produs gasit pe sit-ul http://men.ultra-slim.ro/grasime-pe-abdomen. Sunt foarte multumit de rezultate.