| Sasha27 a întrebat:

Ce este de fapr alcel lichid care curge cand avem menstruatie? sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Insurgent a răspuns:

Nu, nu este sange, doar o mica parte este sange, foarte mica, de aceea capata acea culoare, insa restul sunt nu imi vine cuvantul, sunt chestii legate de uter pe care le elimin pana cand ramai insarcinata, atunci nu mai ai menstruatie pentru ca nu mai ai ce elimina happy. Nu stiu daca ai inteles mare lucru laughing, dar ma rog ce e de inteles e ca nu e decat o mica parte de sange in menstruatie

| MissDyDee a răspuns:

Hm.e rosu e lichid ce poate fi altceva decat sange?raised eyebrows... ovulul nefecundat desprins de la ovar pe drumul lui spre iesirea afara se descompune si deci curge sange..si cheagurile care mai pot iesi tot de acolo sunt!

| PrettySmile a răspuns:

Da.

| Irinaaa13 a răspuns:

Menstruatia este acea perioada din luna in care pierzi lichid (lichid menstrual, care contine si sange), prin vagin.