| SomebodyThatYouUsedToKnow a întrebat:

Ce este glicerina boraxata cu nistatina si la ce foloseste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Glicerina boraxata cu nistatina este un medicament chimic, de aceea te sfatuiesc sa nu iei medicamentul inainte de a consulta medicul de familie pentru ca nu toate persoanele suporta la fel de bine acest medicament.
Se foloseste la candidoza bucala, afte bucale, micoze.
Te pup!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru candidoza bucala iti recomand glicerina boraxata cu nistatina, solutie cu care o sa faci spalaturi de 3 ori pe zi, spalaturi dupa care nu vei mai pune nimic in gura timp de jumatate de ora. Poti sa folosesti si nistatina pentru candidoza bucala, pisezi 2 comprimate si le tii pe limba 10-15 minute. E un tratament foarte eficient, singurul inconvenient ar fi ca nistatina tinuta pe limba e insuportabil de amara.
La mulţi ani!

| ombladon a răspuns:

Se foloseste la candidoza bucala