| LeeChien a întrebat:

Ce este mai bine sa fii...vegan( strict vegetarian) sau doar vegetarian?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MessAndOrder a răspuns:

Cel mai bine e sa fi vegan pentru ca asta i se potriveste cel mai bine omului.Corpul nostru n-a fost creat sa mancam produse de origine animala ci de origine vegetala.Noi ne asemanam aproape in egala masura cu erbivorele.Caninii nostri sunt ca cei a erbivorelor,avem molari,intestinul foarte lung pentru a putea digera mancarea, transpiratie prin piele, etc.

3 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Sincer nu stiu care e diferenta. Acum ceva timp m-am gandit si eu sa ma fac vegetarian, dar am ajuns la concluzia ca e PREA nesanatos sa nu mananci carne, deoarece nu gasesti nicaieri substantele din carne in cantitati suficiente cat sa te mentii sanatos. Sfatul meu e sa mananci carne rar daca vrei, sau doar fiarta (asta ar fi mai sanatos), dar sa nu te lasi de mancat carne, macar odata pe saptamana.

| ruadesol a răspuns:

Daca vrei sa devii vegan, uite aici niste dulciuri care te vor convinge: http://ghidcadouri.ro/7-torturi-cadou-delicioase-pentru-un-vegan-convins/