| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai exact o cista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cistita este inflamatia vezicii urinare. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/cistita-acuta

| ROB3RT89 a răspuns:

Cista sau o cistita? Daca e vorba de cistita este o infectie de tract urinar la femeihappy

| MoReTtA a răspuns:

E vb de cista. Mersi xcum. Caut si eu acum.

| zdrangoi a răspuns (pentru MoReTtA):

Poate afli de aici :
http://www.britishmuseum.org/......ustus.aspx
cred ca pretul variaza functie de valoarea la care se liciteaza.

| gigelbutac a răspuns:

O cutie in care se tineau fie giuvaeruri fie unguente. De obicei de forma cilindrica.