| Roza21 a întrebat:

Ce exercitii fizice sunt bune pentru cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu exerciții, ci practică înot/volei/handbal/baschet, cele din urmă te ajută la creșterea ta în înălțime.
Pa, pa.

| onlyketoops a răspuns:

Tractiunile st cele mai bune.Cunosc pe cineva care s-a inaltat aprox 15 cm in 2 ani, dar a facut exercitii regulat, insa sa stii ca depinde foarte mult de organsim.

| Keyko a răspuns:

Handball si basketball mai ales cel din urma.

| Marwell a răspuns:

Eu am crescut facand exercitii de crestere, in ultimele luni am crescut cu 5 cm, am 20 ani, adica e super bine.
Exercitiile le gasesti aici pe gratis :
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video:
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| georgiana1316 a răspuns:

Eu as incerca baschetul si voleiul. Funda?

| abdulahmad177 a răspuns:

Salut,am 15 ani si 5 luni si de ceva timp ma urmareste intrebarea asta zi de zi, voi mai creste in inaltime sau nu? am 1.69/1,70 spre deosebire de fratele meu cu un an mai mare ce are 1.77, tata are la fel 1, 77 si mama 1.60, fac sala de 4-5 ori pe sapt, bazinul cel mult 1-2 pe sapt, stretching, beau multe lactate si brinzeturi si consum omega 3 6 9, ceea ce mai tine de mine e ca sunt maturizat am par pe fata si in mai multe zone doar ca cu inaltimea am ramas in urma...niste pareri sau sfaturi?

| Fitildestar a răspuns:

Daca intri pe www.inaltimeperfecta.com vei afla cum sa cresti in inaltime. Si eu am avut acest complex... si sunt multe persoane ce sunt mici de inaltime. Cu totii trebuie sa aflam ca, cresterea in inaltime este posibila! eu inainte ma luam dupa tampenii de pe net, ca este predefinita genetic, ca *** nu stiu ce. Dar cu cateva luni in urma am dat de www.inaltimeperfecta.com. POt spune cu mana pe inima ca am crescut 4 cm cu programul din carte. SI eu nu sunt singurul. Sunt mii de persoane ce au reusit sa creasca din cartea lor. De aceea ii si recomand pe ei. LA inceput cautam astfel de metode, si sunt o gramada de site-uri ce vand astfel de carti. TIN SA PRECIZEZZ CA SUNT TZEPE! Am cumparat de pe un site crestereainaltime si nici macar nu au avut bunul simt sa-mi trimita o carte tiparita! Pentru aproape un milion mi-au trimis un cd. Carte copiata dupa acestora si modificata cu o gramada de informatii eronate, pusa copy/paste pe un cd. recomand sa evitati astfel de inselaciuni. Oricum sta la alegerea dvs. de unde cumparati. De ori unde ati cumpara sa stiti ca aveti drepturi! Daca nu va convine puteti cere banii inapoi vanzatorului. Va rog frumos sa nu cereti exercitii din carte, retete nutrionale sau mai stiu eu ce. Respect drepturile de autor ale acestui domn si nu sunt aici pe site sa in calc aceste drepturi. Postez pentru a va ajua sa faceti o alegere.