| Adeeliiina a întrebat:

Ce faci cand ai emotii?

funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la ceva cat se poate de natural si obisnuit.Si incearca sa te apropii de oameni glumeti, pentru a sta intr-o tmosfera mai destinsa si a uita de emotii.
Cateva citate despre emotii aici(poate te vor ajuta sa scapi de ele):
http://www.rightwords.ro/citate/tema/emotii--86

9 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Te caci pe tine cu stropi.

| Detanatar a răspuns:

Aceasta tema si problema a fost atinsa mult timp spre incercarea de a gasi o rezolvare a ei. O cauza a emotiilor poate fi stresul.Pentru a scapa de ele trebuie sa nu te impotrivesti lor si sa lasi totul sa decurga liber. O alta iesire ar fi si dobandirea increderii ca nu le mai ai prin autosugestie.Incearca sa-ti repeti permanent "NU AM EMOTII" si crede in ceea ce spui.Mult succes!

| HinnaBunneh a răspuns:

Lol, ce intrebare laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la cum le combati?
Daca da, atunci incearca sa iti incorzi toti muschii foarte tare, apoi sa ii relaxezi.Repete de 3 ori big grin
Mai era ceva ca te uiti la un punct fix si numeri pana la 10, gandindu`te la altceva.
Cam atat stiu thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una dau din piciorul drept si imi trosnesc degetele de la mainibig grin

| Alexya_3407 a răspuns:

Tremur si uit tot...

| SelinVlad a răspuns:

Pai... eu cand am emotii ma stresez (fara rost) si imi vine sa ma plimb repede dintr-o parte in alta.

| HelloKitty_9514 a răspuns:

laughing ma tai cu lama!