| raduandrei2001 a întrebat:

Ce faci cand te doare capu? (fara pastile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Bei un ceai si te odihnesti

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suport.Daca nu sunt acasa. Daca sunt acasa mananc si incerc sa dorm putin.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fie o plimbare in parc, un somn bun.
Sau felii de cartofi puse pe frunte.Deasupra o batista(sa tina cartofii).Si o esarfa peste batista.Cam intr-o ora esti ca nou.
Dar e mai important sa gasesi cauza durerii.

| alexs99 a răspuns:

Daca te doare capul fa-ti un ceai de tei si mananca ceva.

| positivity a răspuns:

Eu una am o mare problemă cu durutul capului. Sinceră să fiu, în fiecare zi mă doare capul.
Uneori este doar o durere trecătoare, suportabilă, însă alteori este o durere cu adevărat insuportabilă. Probabil, nu e chiar normal să te doară capul zilnic.
De obicei iau câteva pastile (paracetamol), însă dacă nu-mi trece, mă culc.
Iar când mă trezesc, durerea a trecut.

| greyhound a răspuns:

Bea 2 cani de apa
mananca ceva
daca nu merge, ia totusi un algocalmin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Durerile de cap pot anunţa diferite afecţiuni, cel mai bine ar fi să mergi la un medic pentru un consult complet, medicamentele luate la întâmplare, sau orice remediu dat de noi, fără a şti care e cauza reală a durerii, nu-ţi sunt de nici un folos.
Te pup!

| marianvranceanul1 a răspuns:

Bea vreoun litru de apa si culcate 2 ore.

| Klaudya27 a răspuns:

Buna! Uite, aici gasesti cateva remedii naturiste:
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-dureri-de-cap
Multa sanatate!