| User0987654321 a întrebat:

Salut. Am 15 ani și practic sport aproape zilnic din August. Sportul consta cel mai mult în flotări (toate variațiile) și genuflexiuni etc pentru picioare. Câteodată și tracțiuni și...cam atât. Dar de 3 zile, simt un disconfort in partea inferioara a abdomenului in partea stângă. Simt un disconfort pe care nu știu să îl descriu exact, dar de exemplu, când merg îmi dă impresia că se mișcă sus-jos. Am verificat daca oi avea hernie inghinala, dar nu am simțit un loc anume unde mă doare, nu este deloc umflat, și nu se simte nimic, este totul normal/simetric. Inainte să înceapă durerea aceasta, am făcut într-o zi 8 flotări intr-o mână, apoi în dimineața următoare a început să mă doară acolo. Dacă ați avut și voi o durere asemănătoare va rog sa îmi spuneți din ce cauza ar fi, că parcă nu vreau să știu că am hernie inghinala deja de la 15 ani. Va mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pai se pare ca ai solicitat un muschi prea tare cand ai facut acele flotari pe o mana, banuiesc ca pe acea parte te doare care mana ai folosit la flotarile pe o mana, deci nu ai nimic, cateva zile si iti va trece! Data viitoare nu mai face asta!