| anonim_4396 a întrebat:

Ce fructe trebuie sa mananc pentru a-mi stimula imunitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe fructe si legume proaspete (culese in ultimele 30 de zile), lactate naturale, nu de la magazin (in special iaurt, branza dulce de vaci), peste fiert sau pe gratar.

luciana
| luciana a răspuns:

Multe lamai, dar asta sa o faci un timp indelungat; dar e mai bine ca sa ai obiceiul macar pe perioada anotimpului rece, sa manaci o lamaie /zi cu coaja cu tot, dupa ce o speli f. bine, taiata feliute subtiri cu putina miere. Lucien.

| monyk a răspuns:

Buna, mere, pere, struguri, banane, etc...astea sunt cam principalele.

| elyssa20 a răspuns:

Poti manca absolut orice fel de fruct nici unul nu iti face nici un rau, dar in afara de fructe poti incerca sa papi si niste legume bune la sistemul imunitar in special brocoli.bafta

| vilmaristul a răspuns:

Toate fructele contin vitamine care intaresc si ajuta sistemul imunitar:citricele vitamina C, bananele potasiu, si pe net gasesti multe alte indicatii

| juniper a răspuns:

Multe fructe, cel putin un mar pe zi, o portocala sau banana si multe multe rosii.

| ciumpalaku a răspuns:

Usturoi si ingeneral toate fructele si legumele bogate in vitamina C.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alegele stimuleaza imunitatea, spirulina si in special wakame. le poti cumpara in pastilute (praf liofilizat, pastreaza toati nutrientii )sau le poti folosi la mancare.

| andreea_3150 a răspuns:

Pai daca poti incearca sa bei un pahar cu lamaie stoarsa si apa.asta iti garanteaza un sistem imunitar puternictongue