| Alexandra_3543 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru a arde grasimile dupa abdomen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Personal iti recomand sa te documentezi foarte bine despre ce inseamna slabire, dieta, miscare, suplimente pentru arderea grasimilor. Un articol care cred ca te-ar putea ajuta in acest sens este http://www.cura-de-slabire.net/pastile-de-slabit-eficiente/. Succes

| XXy a răspuns:

Abdomenele ard foarte putine calorii, nu o sa dai jos grasimea cu abdomene NEVER! Abdomenele sunt exercitiile cele mai populare care stimuleaza muschii abdomiali asta nu inseamna ca o slabesti facand N abdomene. Iti recomand sa te orientezi spre exercitiile CARDIO(banda/bicicleta/stepper/etc!). Pe langa asta sa numai spun ca ai nevoie de o dieta cu carbo limitati.

| Blake1 a răspuns:

Grasimile dupa abdomen sau de pe abdomen?

| florin752010 a răspuns:

Pentru grasimea de sub piele, recomandat (in afara de exercitii de abdomen) este masajul.

| danutzaxcs a răspuns:

Abdomene cu genunchii usor flexati, mainile sub cap si ridicari usoare de la sol, pana se incoarda muschii, 30 bucati, apoi culcati genunchii flexati pe o parte si ridicari usoare, la fel ca inainte (pentru muschii laterali) 30 pe o parte, 30 pe cealalta parte. Asta pentru intarirea musculaturii abdominale. Pentru a scapa de tesutul adipos, o punga infasurata pe abdomen si pe solduri, pantalon elastic peste si alergare usoara cateva minute, pana transpiri bine. Cu perseverenta, in cateva saptamani o sa arati super.

| stefanradu a răspuns:

Salut Alexandra_3543,
Am scris un articol interesant despre cum poti sa dai jos BURTA si sa obtii un abdomen plat si definit. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/da-burta-jos-partea-1/
Spor!

| Alexandra_3543 explică:

De pe* scuzeblushing

| Lidia36 a răspuns:

Alexandra prima data tu trebuie sa splabesti si sa ai o dieta nu foarte stricta si daca vrei sa mergi la un gym si sa te interesez la un instructor cum ai putea da jos kilogramele dorite este foarte important.Sincer am slabit 20 de kilograme in 8 luni cu foarte mare dificultate.Acum merg la gym in fiecare zi stau 3 ore acolo si cand ies sunt terminata dar imi place cand ma uit in oglinda.Foamea este cem mai bun medicament de slabit sincer.Nu am luat nici o pastila de slabit.Mi-am omorat corpul in gym si am mancat dimineata cand am plecat la gym si cand m-am intors de la gym.Mancare buna pregatita in ziua aia nu multa numai sa nu mor de foame.Succes iti doresc.