| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca am venele foarte subtiri? Am fost la recoltare azi si mi-a zis aia ca am vene f subtiri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic.Ti-a gasit mai greu vena cand a trebuit sa iti ia sange.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu are nimic. Unii au venele mai groase, alţii mai subţiri. S-a referit la faptul că ţi-a prins cu greu o venă fiindcă cel mai probabil la tine se rup repede.

Pa-pa.

| Kriss96 a răspuns:

Nu are nimic. Asa esti tu. O sa-ti fie mai greu la recoltari. Si eu tot subtiri le am. Cand aveam 13 ani si a trebuit sa-mi puna perfuzie m-a intepat de 5 ori pana mi-a gasit vena. Si doare al naibii de tare acul de perfuzie. Imi venea sa o iau la bataie.

| LDCCristi a răspuns:

Nu are nimic.Dar ai grija sa nu te lovesti la ele ca se rup putin mai repede decat cele normale.O zi buna!

| BellaCullen14 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Nu e nimic grav, fi atenta sa nu te lovesti ca faci niste vanatai...

| ElenaDanielaE a răspuns:

Nu este nicio problema, doar o sa-ti gaseasca mai greu vena cand va trebui sa iti ia sange! happy

| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Nu iti pulseaza bine sangele in inima