| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa-ti suprasoliciti organismul? Iti mai revii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SparkleO a răspuns:

Da, iti revii. Eu imi revin dupa un somn bun.

| Rockefeller a răspuns:

A solicita se refera la exagerarea unor lucruri care duce pana la epuizare in cazul sportului

| sebipopescu1 a răspuns:

In mod normal da, dar depinde la ce se refera

| Danielllle a răspuns:

Cind ii dai ceva ce nu poate suporta(prea mult)
de ex:unii maninca prea mult si devin obezi sau se intoxifica
altii fac mult sport, fara sa se odihneasca si lesina dupa
altii stau cu zilele in fata calculatorului si creierul este suprasolicitat, nu il lasa sa se odihneasca
altii consuma droguri si cind iau o supradoza, mor.
si exemplele pot continua happy

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

A supasolicita organismul inseamna a manca tot felul de lucruri mai "grele"...in exces, trebuie sa faci o dieta sau sa iei medicamente ca sa te faci bine, fructe, legume, ar fi indicat sa nu mai mananci alimentele respective o periioada de vreme.
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA?