| anonim_4396 a întrebat:

Cand suprasoliciti organismul,nu poti face nimic? Trebuie sa stai in pat, parca ai avea o bariera? Esti epuizat? Ameteala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Castorul a răspuns:

Depinde de suprasolicitare. Daca l-ai fortat in timp, multa munca peste zi, mult stres, putin somn, atunci da, o sa te trezesti intr-o zi ca nu o sa poti face altceva decat sa zaci in pat fara niciun chef de nimic.
Daca l-ai suprasolititat brusc cu un efort deosebit, atunci in functie de situatie se poate ajunge la ameteli, spasme, varsaturi, si incapabilitatea de a mai sta pe picioare happy