| siwel a întrebat:

Ce mancaruri intra si ce nu intr-o alimentatie sanatoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Manarurile facute acasa dupa retete naturiste sunt sanatoase, junk food-urile si cele pline de chimicale sunt nesanatoase.
Oricum, diferentierea se face si dupa eventualele probleme de sanatate pe care le ai: una este macarea santoasa pentru un bolnav de ciroza si alta pentru cineva anorexic.
Daca ai ceva specific de intrebat, intreaba. Cu intrebarea ta, se poate scrie un curs/manual/disertatie de cel putin 800-900 de pagini. Cred ca poti da cautare pe google sau mergi la o biblioteca.
As putea sa te intreb si eu: care este istoria Imperiului Roman? sau cum si pentru ce s-au dat premiile Nobel in ultimii 75 de ani? amanunte va rog! "Muieti is posmagii?"

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uite aici iti las un link unde poti vedea ce este bun si ce nu este bun pentru o alimentatie sanatoasa. http://www.sfatulmedicului.ro/......natoasa%09

| Floreenofficial a răspuns:

Pai se exclud total produsele fast-food, dulciurile, chestiile care contin e-uri.in general mancarurile facute acasa sunt cele mai sanatoase.