| Soarecul1234 a întrebat:

Ce mi se poate intampla daca beau un energizant 1-2 ore? FUNDAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti creste tensiunea pana faci stop cardiac!

| untu a răspuns:

Dureri de cap, voma si cresterea tensiuni arteriale!

| vocea a răspuns:

Poti sa mori, este foarte periculos nu te sfatuiesc sa faci asta.

| Aslam a răspuns:

Nimic. : )) Eu beau energizante zilnic si nu am nimic. Dar in cel mai rau caz poti vomita
sau sa te doara putin capul.

| AFR81 a răspuns (pentru Aslam):

Ee nimic. Evident, un energizant azi, unul peste cateva saptamani, nu vor afecta, insa a-ti face un obicei din a bea asa ceva, este foarte periculos. Pe termen lung, nu-i vad bine pe cei care stau toata ziua cu energizante, cu alcool sau cu cola in fata.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Iti cresc aripi mai! dupa ce mori
! dai cu h2o ca e mai sanatos... un an nou mai frumos!

| AlexandrulS a răspuns:

Depinde cati ani ai... foarte mult rau nu ar trebui daca bei o doza ( creste tensiunea, bataile inimii etc) este ca o injectie cu adrenalina o doza de energizant dar repet depinde de ce masa corporala ai cu ce mai combini energizantu. Daca ai 70 kg si bei o doza fara sa o amesteci cu alcool probabil in cel mai rau caz nu mai dormi... daca bei 3 - 4 in cel mai rau caz iti plezneste inima laughing

| muziclive a răspuns:

Te transformi intr.un tigru!