| simonmihai91 a întrebat:

Ce parere aveti de ramele de ochelari Carrera, sunt de calitate? Initial am vrut sa-mi iau rame Ray-Ban, dar mi-a sarit in ochi un model de la Carrera care imi vine foarte bine si la un pret mai avantajos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu pun baza pe firma ci pe comoditatea/rezistenta si bineinteles pe aranjarea fizionomica de care sunt foarte interesat!
Clar ca daca dai un ban le vrei pe toate 3 dar ramele trebuie alese cu grija chiar daca sunt pentru lentile de vedere sau de soare.In plus pentru ochelarii de vedere care sunt purtati dupa caz permanent sau citit/distanta un factor important este comoditatea de a fi purtati indiferent de imprejurari.
Ai grija la suportii pantru nas/urechi care fie ca sunt prinse in suruburi fie incluse in rama(nas)sa se aseze cat mai natural posibil.
In special suruburile sa fie infiletate se sus in jos!
Un factor foarte important e si greutatea ramelor!

Daca alegerea ta te avantajeaza si se incadreaza catdecat in exigentele tale plus ce ti-am recomandat e OK. thumbs up

Personal am rame Timberlandwinking

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat